Poštovani :Imam 44 godine, Radio sam lab.analizu 14.12.2007. rezultati: seddment.3/11 urea 3.5 kretinin 71 gluk.5.8 triglic.6.7 bilirub.ukupni 18.7 bilirub.direktni 4.4 ast 21 alt 42 Urin: izgled bistar boja bžuta reakcija kisela rel.gust-ST 1010 . .15.12.2007.god. radrim ultrazvuk stomaka ,jetra uredu ,žučna kesa uredu bez kalkuloze.Holedohus i žučni putevi nisu prošireni.Pankreas je normalne veličine i eho strukture,bubrezi normalne veličine ,oblika i položaja,parenhim je normalne širine,u levom bubregu se nalazi nekoliko sitnihhiperehogeni promena.Bešika i prostata su normalni.Počeosam sa dijetom zbog hiperlipidemije ali ne baš toliko strogo ,alkohol ne koristim počeo sam da pijem čaj od uve . lab.nalazi od 18.01.208. sedim. 2/5 urea2.6 kretinin 79 glukoza 6.0 holest.6.8 triglic.1.9 bilirubini ukupni 24.2 bilirubini direktni5.6 ast 14 alt 25 ostali nalazi su normalni. 18.01.2008. ponovljen ultra zvuk rezultati identični kao i prethodni put pe je zbog nedefinisane fokalne strukture u levom bubregu indikovana IVU. To je uradjeno 28.01.2008. nalaz :Na načinjenim snimcima neuočavaju se bitnije alteracije. lab. analiza 22.04.2008 sedim. 2/4 urea 2.4 kretin.82 glukoza 5.3 holesterol 6.8 trigliceridi 1.6 bilirubini ukupni 31.0 bilirubini direktni 6.8 ast 22 alt 31 ostali nalaz su u granicama normale. Napominjem da sam višestruki davalac krvi. Dana 19.5.2008. ponovo po treći put radim UZ stomaka u privatnoj urološkoj ordinaciji :Dg:Microlithiasis.EHO Jetra i ostali organi kao na prethodna dva UZ pregleda. Bubrezi normalnog položaja,oblika i veličine,dobre debljine parenhima i ehogenosti.Ima nešto kristala u pojedinim čašicama oba bubrega,ali nema staze,cista,tumora ni formiranih konkremenata.Centralno u levom bubregu ima uvećana Bertinijeva kolumna koja lako izbočuje lateralnu konturu.Uretri nisu rpošireni(verovatno se misli da nisu prošireni).Doktor mi je objasnio da je to Urođeno i da nije opasno. interesujeme vaš komentar o stanju bubrega ,nemam problema prilikom mokrenja u vidu peckanja.Nikakve lekove mi nije prepisao ,kako da se rešim peska ?da li čajevima i mineralnom vodom i kojim? da li je potrebno još pregleda i kojih i plaši me taj Bertini ,napominjem da moja majka ima treći bubreg koji joj nepravi smetnje i da ima problrme sa bakterijama u mokraći duži niz godina ida li je to nasledno. Unapred hvala. ps: UZ pregledi su rađeni u različitim ordinacijama stim što je na poslednjem Dr koji me je pregledao je urolog i pregled je trajao više nego duplo duže od prethodnih i pregledao me sa tri različita ultra zvučna aparata i dugim pregledom levog bubrega.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Smatram da je globalna funkcija Vaših bubrega očuvana i s obzirom da nemate tegobe, što je ipak najbitnije, ne treba dalje redovne nefrološke kontrole, već samo po potrebi, ako imate tegobe: bo u slabinama, tegobe pri mokrenju itd. Možete povremeno napraviti pregled mokraće.
          Ukoliko nastavite sa istim intenzitetom ispitivanja i kontrola samo ćete upasti u još veću konfuziju.