Postovani profesore Zeljela bih cuti Vase misljenje vezano za moj slucaj.Od oktobra imam problem sa bubrezima .Javila sam se doktorici nakon dodira sa insekticidima,jer sam imala slabost ,gubitak apetita,bljedilo da bi i uradili brze nalaze mokrace,i ona mi je ukljucila injekcije 2x dnevno.Ja sam je pitala da li smijem primati injekcije i da mi da uputu za urologa ,ali ona je rekla da su one dobre za sve unutrasnje organe,prvo injekcije pa cemo vidjeti . Kako mi je bilo sve losije od injekcija uradila sam nalaze i bila je visoka sedimentacija,nalazi mokrace losi-krv u urinu,bjelancevine i secer,a ona kaze da joj nije jasno od cega mi je tako lose a upute urologu ne da, vec me salje na slikanje pluca,UZV abdomena, ginekoloski pregled, slikanje zeluca, urinokulturu,infektologu - sve uredno. Poslije odlaska privatnom lijecniku koji se penzionisao on je izrazio sumnju na trovanje i rekao da se urade nalazi kreatinina ,uree te jetreni nalazi da je vjerovatno doslo do ostecenja jednog od ta dva organa. Uradila sam nalaze i kretinin je bio 481,urea 11,8 ,SE 115/136 dok je KKS bila uredu. Upucena sam u bolnicu gdje mi je bilo sve gore i gore,skoro nisam mogla hodati, te sam otpustena kuci sa totalno losom KKS koju sam lijecila u narednom periodu,kreatinin je bio 513,urea 13,92,povracala sam, nisam nista jela ,nikakve mirise nisam mogla podnijeti. Radila sam i pretrage za TBC bubrega i one su hvala bogu uredne. Pocela sam piti Nizon 60mg dnevno uz smanjenja dok nisam dostigla 10mg dnevno i neke cajeve Kreatinin mi se smanjio na 121 ,te mi je prepisan Nizon na drugi dan 10mg. Poslije mjesec dana on je sad 140 i doktor me salje na biopsiju bubrega, a meni je vec svega dosta. Osjecam pecenje tj.zarenje u predjelu bubrega . Molim Vas da nadjete vremena da odgovorite na moj mail i da mi pomognete j uzdam se u Vas jer ste veliki strucnjak ,te da mi date savjet da li idem na biopsiju te preporuke za ishranu . Postovanje i veliki pozdrav Zemira D.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Smatram da je neophodno uraditi biopsiju bubrega, koja će tačno utvrditi prirodu bolesti i proceniće se dalje metode lečenja. Vi ste najverovatnije imali akutizaciju bubrežne slabosti, koja je nakon terapije korigovana, ali je ona i dalje prisutna (kreatinin 140 umol/l)  i baš u toj stabilnoj fazi se i predlaže biopsija bubrega.