Nedavno sam imala kamen u bubregu dali mi mozete reci sta mogu da jedem a cega treba da se klonem.

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ako ste imali kamen u bubregu a sada ga nemate, kako se iz pitanja može zaključiti, potrebno je da se redovno, 2-3 puta godišnje kontrolišete kod svog nefrologa i uradite eho bubrega. Poželjno unosiiitit nešto veću količinu tečnost, uz korišćenje banjsih voda (prolom, vrnjci) , izbegavati koncentrovanu hranu, alkohol, što više šetnje itd.