Postovani doktore, imam jedno pitanje za vas. Ja sam iz republike srpske i trenutno studiram u beogradu. Moja majka ima problema sa bubrezima vec nekih 20 godina. Prije nekih pola godine je izbacila jedan kamen iz bubrega. Bila je kod doktora i poslije pregleda on joj je rekao da treba da uradi hemijsku analizu kamena. Posto se to ne radi u republici srpskoj ja sam pokusao ovde u beogradu, zvao sam institut za urologiju i njihovu laboratoriju ali su mi rekli da je potrebna uputnica ali da to vazi samo za gradjane srbije. Prije su analize radili bez uputnica i to su naplacivali ali to vise ne rade. Mene sada interesuje znate li vi mozda neku laboratoriju u beogradu u kojoj mogu uraditi hemijsku analizu tog kamena? Unaprijed zahvalan. Pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ne bih mogao davam pružim tačnu informaciju, ali pokušajte na vma, mislim da oni to mogu da urade. Medjutim i ako ne može da se uradi nemojte se zbog toga preternao sekirati, pošto to i nije toliko neophodno. Neka se ona redovno prati i kontroliše kod nefrologa i urologa, neka redovno radi eho bubrega i uzima neke lekove za izbacivanje peska (rowatinex) , tečnosti itd i najverovatnije će biti sve uredu. Tek ako se kamen više puto po izbacivanju ponovo javi, onda treba videti šta dalje, ali ja sm skoro siguran da do toga neće doći.