Postovani doktore imam 25 godina i hronicno oboljenje bubrega , tako da treba da odem na transplataciju za neko vreme tako da donator bice moj otac .E sada mnogo dilema me mucu i htela bih da mi odgovorite dali postoi neki lek na ovom svetu koi moze spreciti transplataciju ili dijalizu , i kolko je rok trajanja transplatiranog bubrega? Posto nije sve jedno zivljeti s tugim organom , biti na dijalizi jos gore .Molim vas za odgovorr Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Hronična bubrežna insuficijencija, uzrokovana bilo kojom bolešću bubrega, neizostavno vodi ka dijalizi i/ili transplantaciji bubrega. Doduše iz pisma se ne vidi koje su vrednosti kreatinina u krvi, ali čim pominjete dijalizu i transplantaciju verovatno su visoke. Inače, ne postoji lek koji će zauvek odložiti dijalizu i/ili transplantaciju u HBI. Sa translantiranim bubregom se može dugo živeti, zavisi od podudarnosti sa davaocem, možda i 20-ak godina, ali je to sigurno kvalitetniji život nego na dijalizi.