Vec 2 godine pri biohemijskom pregledu urina imam prisutnu mikrohematuriju. Eritrociti 25-30, leukociti oko 30. Uradjena mi je cistoskopija i i/v urografija i jedino sto je ustanovljeno je da mi levi bubreg slabo radi. Pregledao me je i nefrolog, ali je i njegov nalaz u redu. Ali mene plasi sediment urina, posto sam cula za neke bolesti glomerula koje izazivaju mikrohematuriju. Da li znate o cemu se radi? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Mikrohmaturija ne bi trebalo mnogo da vas brine, ako je izolovana. Ukoliko ste uradili gore navedena isspiitivanja, najverovatnije se radi o upravo izolovanoj mikrohematuriji u čijoj osnovi ne leži ne ozbiljniji patolo9ški proces. Šta može da stoji iza toga teško je reći, pa da bi se recimo isključila bolest glomerula treba uraditi biopsiju bubrega npr. Medjutim ja mislim da se redovno javljate nefrologu, radite pregled urina i druge analize koje on traži, uključujući i imunološke analize, pa ako se nekad nešto ozbiljnije pojavi, raditi dalja ispitivanja, ali ja mislim da je to malo verovatno. Voditer računa o načinu života, prehladama, ishrani itd i mislim da će biti sve u redu.
      jedan od mogućih razloga za pojavu mikrohematurije je i tkzv, Pozdrav