Molim vas za odgovor na moje pitanje.Imam 25 godina a vec bubrezi su mi otkazali tako da sam sada na peritonejsku dijalizu vec 5 maseca .Spremamo se za transplataciju uskoro , a donator bice moj otac e sada kao prvo htela bi da mi odgovorite dali postoi neki jedinstveni lek bez razlike na novcu koliko kosta da bi se sprecila dijaliza i transplatacija ?I interesueme ovaj lek ERITROPOETIN dali on bi mogao da spreci odlazak na transplataciju ili dijalizu?Posto znam da i postoi rizik posle transplatacije i da ne moze se zivljeti bas tako normalan zivot kao ostali ljudi.Interesujeme jos nesto koliko dugo moze trajati transplatirani bubreg ?Samo zelim da se vratim u normalom zivotu moje najbolje godine mladosti izgubila sam vec , a ne bih zelela i ostatak zivota da mu bude pakao molim vas za odgovor na moju adresu. Srdacno vas Pozdravljam

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Iz Vašeg pisma se vidi da Vi imate terminalni (peti) stadijum hronične insuficijencije koji zahteva lečenje dijalizom (u ovom slučaju peritoneumskom dijalizom) i da se Vi sa ocem pripremate za transplantaciju bubrega.
          Najbolji način lečenja terminalnog stadijuma HBI je transplantacija bubrega, nakon čega ćete se vratiti potpuno normalnom životu, naravno uz redovne kontrole i terapiju.
          Inače ne postoji lek, pa ni Eritropoetin to ne može, koji će zauvek sprečiti lečenje dijalizom i/ili  transplantacijom bubrega, ako postoji terminalni, peti stadijum HBI.