Poštovani, imam kćerku rođ. 28. 09. 2007. U junu 2008 dijagnosticiran joj je hidronephrozis lat. Sin. Gr 4 i vur lat. Sin. Gr4 q62. Sa navršenom jednom godinom operativni zahvat ugradnja stenta no danas ima izrazitu diletaciju pk sistema koji u ap dijametru mjeri 45mm. Radi sa 11, 2% samo donji dio. Doktor mi preporučuje retrogradnu pijelografiju i najvjerovatnije odstranjenje kornjeg afunkcionalnog dijela bubrega. Šta uraditi. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 02. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ono što vam je ordinirajući lekar rekao da se uradi u dijagnostičke svrhe, to svakako morate uraditi, a onda će se videti koji će dalji terapijski postupci biti. Verovatno se radi o dečjerm urologu, a to se mora raditi i u dogovoru sa pedijatriskim nefrologom, što znaači da se to mora radiiti u nekom od kliničkih centara, tj, u tercijernoj zdravstvenoj ustanovi (beograd, niš, itd) .