Krenuo mi je kamen iz bubrega velicine oko 10mm i zastao negde u ureteru. Na ultrazvuku, pre 10 dana je ustanovljena staza. Sada ne mogu da stignem na red za dubinsko snimanje jos nedelju dana da bi bili preduzeti sledecci koraci. Za ove 2 nedelje se bol pomerala donekle, a od juce skoro da ne osecam nikakvu bol. Moje pitanje je sta se desava sa bubregom za vreme staze, odnosno koji je to rok za koje staza/kamen mora da se otkloni, s obzirom da do snimanja da prodje vise od 3 nedelje?

    Odgovoreno: 02. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Pošto su vam bolovi prestali, možda je kamen "izašao" i da ste ga izmokrili ili da je "sišao" u mokraćnu bešiku. Ali i ako nije sišao, zastoj sigurno nije veliki i nije potpun, tako da za kratko vreme, 2-3 nedelje ne može napraviti veće probleme, ali je ipak najsigurnije da se što pre napreavi kontrolni eho bubrega.