Poštovani, sin mi ima pet meseci i treba da se radi scintigrafija bubrega doktorka nam je prvo rekla da uradimo mag3 pa se posle predomislila i promenila u dmsa i par dana posle ponovo promena u mag3. Interesuje me koja je razlika izmedju ove dve metode tj. Koja je bolja za dete uzrasta pet meseci sa tacnijim rezultatima. Unapred zahvalan. Pedja ns

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ovo pitanje spada u domen pedijatriske nefrologije, pa bi vas molio da se javite njima. Što se tiče ovih metoda iztopske dijagnostike, sa navedneim obeleživačima se radi dinamska i statička scintigrafija bubrega, obično se rade i jedna idruga, ali to zavisi od nalaza i očekivanja lekara za konačno postavljanje dijagnoze. Joiš jednom, javite se pedijatriskom nefrologu i specijaliisti nuklearne medicine u nekom od kliničkih centara u srbiji.