Gospodine doktore, imam ćerkicu od 6, 5 godina. . . Pre 4 dana je osetila bolove u stomaku u predelu slepog creva. Odveli smo je u bolnicu i prvo što su posumnjali je bilo da je u pitanju slepo crevo. Izvršene su još dve kontrole, da bi je nakon toga zadržali u bolnici na praćenju a onda se složili da bi je trebalo operisati i odstraniti slepo crevo. Operacija je bila zakazana sa 23, 00 časova. Neposredno pred operaciju došao je hirurg i rekao mi je da bi naj bolje bilo da je odmah odvedemo u novi sad, na dečiju kliniku, kako bi j etamo pregledali i tačno utvrdili da li je u oitanju slepo crevo ili neka virusna infekcija. Treći dan je već na dečijoj klinici i danas joj je urađen ultra zvuk, gde je utvrđrno da nije u pitanju slepo crevo već da ona ima "srasle bubrege". Molim vas da mi pojasnite termin "srasli bubrezi", koliko je to opasno i kako se može izlečiti? Puno vam hvala!!! Dragiša

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      "srasli bubrezi" pre3dstavljaju urodjenu anomaliju i ona je najčešće na jednom od polova bubrega-gornji ili donji, retko i jedan i drugi i to se najverovatnije radi o potkovičastom bubregu. To naajčešće nije ozbiljni poremećaj, ali zahteva detaljnije ispitivanje i redovno praćanje od strane pedijatriskog nefrologa, a najčešće daje infekcije mkoje treba lečiti. Teško je dati nešto detaljnije samoi na osnovu opisa koji ste dali.