Ne bolujem od druge bolesti, u porodici niko nije imao sličnih problema, ne pušač, ne konzumira alkohol, droge, nisam gojazna osoba. Počelo je sa bolovima u vidu probadanja desno lumb koji se pojačavaju pri disanju. Pri određenom položaju bolovi prestaju. Bolovi u zglobovima od pre dva meseca, loš apetit, gubi se na tel. Težini 5 kg/mes. Noćno preznojavanje. Po javljanju lekaru prvi nalazi su sledeći- lab nalaz urina u sed dosta le, er 3, 7 le 10, 0 se 131, šuk 8, 3 urea kreatinin ac uricum b. O. Radjen je ultra zvuk bubrega- oba bubrega uobičajenog položaja, desni uobičajenog položaja i veličine a levi uvećan 118x57mm izrazit nehomogenog hipoehogenog parenhina lobulirane gradje i dilatiranih šupljina sa hiperehogenom zonom 8 mm pri donjem polu. Po ovom nalazu data terapija ciprocinal 500mg 2x1 tokom 10 dana + diklofena duo 1x1 p. P. Posle popijene ove terapije nalazi su sledeći- uk b. O. , urin u sed masa le, se 130, fibrinogen 8, 69, crp 192, rf negativno. Data nova terapija visiren 2x1 10 dana. Posle ove terapije polako se vraća apetit, polako se dobija na kilaži, bolovi skoro da ih nema, a nalazi su sledeći na kontroli- se 130, fibrinogen 6, 22 urin i uk b. O. Crp 48 mg/l. Posle ovih nalaza radio se ct koji takodje prilazem. Po očitanom nalazu ct-a lekar predlaže odstranjivanje levog bubrega. Molila bih vaše stručno mišljenje. Hvala

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Sa ovim ct nalazom se morate odmah javiiti urologu, koji će proceniti da li je potrebno još nesto uraditi, recimi din. Scintigrafiju, pa tek onda odlučiti o daljim terapijskim postupcima, pyonefros koji se pominje na ct, absces bubrega itd zahtevaju hitnu hirušku-urološku intervenciuju uključujući i eventualno vadjenej tog bubrega, kako ne upali u stanje urosepse. Lekovi-antiibiotici trajno ne mogu mnogo pomoći. Hitno se javite urologu.