Postovanje, dr. Kosticu, imam izuzetan problem i zato molim vas pomozite! Imam problem sa bubrezima oko godinu dana, i strasne dolove u desnoj slabini. Prvo sam imala kamen velicine 5mm u desnom bubregu na ultrazvuku pise suspektan mikrolit 5mm, a u levom samo pesak. Moj urolog mi je prepisao, "nutrimag", prolom vodu, uvin caj. Posle prve kutije "nutrimaga taj kamen od 5mm se usitnio i prestali su bolovi na nekih 15 dana. Ali odmah posle petneaet dana od prestanka ispijanja lekova bolovi su se vratili. Na ultrazvuku se vidi da je kamen u desnom bubregu usitnjem, i pretvorio se u pesak, a u levom nema vise peska. Ali problem je sto mene desna strana i desni bubreg uzasno, ali uzasno bole. Moj dokror mi je posle nutrimaga, prepisao rovatineks, prolom vodu i uvin caj, ali od rovatineksa nisam osetila nikakvo poboljsanje. Posle toga mi je prepisao penteraksil, 3x1, prlo. Vodu, uvin caj i opet nista. Sad mi je opet vratio terapiju "nutrimag", prolom voda, uvin caj. Zaboravih da naglasim da sam alergicna na diklofenak. Analize krvi i mokrace su uvek u redu. Na ultrazvuku se ne vidi nikakkva cista. Bolovi su intenzivni. Molim vas pomozite, ili mi pak preporucite neku dobru beogradsku kliniku, lekara, ja vise ne znam sta da radim. Bolovi traju, protiv bolova pijem panadol, inace baralgin i analgin mi ne pomazu uopste. I zbog bolova u desnoj strani isla sam i na snimanje kicme. Kicma je u redu, imam snimak kicme, sve je u redu. Pomozite. Odgovorite sto pre mozete. S postovanjem, dijamantic

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #51948

    • Postovani, hvala najlepse na odgovoru. Meni je samo jos nejasno: boloovi koje ste opisali najverovtnije ne potiču od bubrega. . . . . A odmah zatim sledi javiti se nefrologu ili urologu, da li ovo ne je greska pri kuucanju sto mislim da jeste.

    • Postovani, hvala najlepse ali mene zbunjuje malo vas odgovor iz razloga jer mi u odgovoru kazete da se obratim nefrologu ili urologu za bolnicko lecenje to je u redu, ali ne razumem ovaj deo "ne poticu", zasto onda obracati se njima?? Boloovi koje ste opisali najverovtnije ne potiču od bubrega pa je neophdno da se javite nefrologu ili urologu koji će uraditi i bolničko ispitivanje (ivp, ct bubregaitd) i videti o čemu se radi. Pozdrav