Postovani, moj sin koji ima 14g razbolio se pocetkom oktobra 2009. Sa povisenom temperaturom od 39st da bi ta temperatura nekon penicilinske terapije spala na 37, 5 i konstantno se odrzavala 2 mj. M oram da naglasim da je temperatura povisena preko dana ali nocu dok miruje smanji se ispod 37step. Ubolnicu je primljen sa dijag nephritis interstitialis, dinamicka scintiograf. Prikaze oba bubrega uredno smjestena podjednakih velic (desno 118mm-lijevo 123mm) i dosta dobro vezuju radiofarmak, koji neravnomjerno isplovljava iz oba bubrega. Relativ. Funkcija desnog 56, 1% lij. 43. 9% . Na uzv obostrano reflektivnijeg parenhima poremecenog odnosa parenhima i sinusana racun parenhioma. Lab. Nalazi: diureza 1190, proteini conc 0, 14, proteini 0, 17, kreatinin 84, 4klirens kret. 0, 87ml/sec l. 9, 3 e: 5, 34 h 14, 9 tr 388 urea 2, 6. U urinu dosta eritrocita, 3-4l: ploc-epitel, dosta sluzi, poztivna krv. Teraapija po izlasku iz bolnice glasi amoxyl 3x500mg 14danai pronizon (nizon) 20mg 1x 21dan. Molim vas za misljenje i savjet posto vec evo cetvrti mjesec stanje se ne mjenja, nalazi koje sam vam predstavio su sa bolnickog tretmana ali i danas nakon 2 mj stanje i nalazi su na istom. Hvala na razumjevanju.

    Odgovoreno: 22. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Iz pisma se vidi da vaš sim
      n ima pojavu krvi u mokraći.
      , a da su drugi nalazi normalni, kao i da je globalna funkcija bubrega očuvana što je vrlo bitno. Mora se javiti dečjem urologu i nefrologu kojiuraditi sva ispitivanja i videti zaštoima krv u mokraći. Intersticijelni nefritis n e može dati pojavu krvi u mokraći. Možda je potrebna i biopsija bubrega, posle svih ispitivajja koja če uraditi nefrolog i urolog.