Postovani doktore kosticu, zelela bih da mi malo pomognete posto nemam koga da pitam! Na sistematskom pregledu su mi nasli calc. Ureteris i. Sin, uradila sam sve potrebne analize ultrazvuk, rengen, rengen sa kontrastom, urinokulturu, krv. . . I svi rezultati su bili dobri. Poslali su me na operaciju endolithotripsia calc. Ureteris i. Sin cum lithoclast. Operisali su me na urologiji klinickog centra u resavskoj ulici, posle operacije su me ostavili u hodniku da se probudim i dodjem sebi posle anestezije, e tu sad nastaje problem, kad sam se probudila nikog nije bilo da mi kaze kako je prosla operacija, sta sad dalje da radim, bio je samo jedan papir sa spiskom lekova koje da pijem (marocen, tamsol, chymoral forte, diklofen) . I da dodjem na kontrolu za tri nedelje. Proslo je sedam dana od tad, malo me boli stomak i krsta, i imam bas ceste nadrazaje da idem u wc na 5 do 10 minuta! Da li je to normalno posle takvog operacionog zahvata??? Koga god da pitam kaze mi da se opratim doktoru koj me je operisao ali ja nikako ne mogu da dodjem do njega! Unapred hvala! I srecni novogodisnji praznici! Pozdrav jasmina

    Odgovoreno: 22. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #49603

    • I ja sam to isto radila 21. 09. 2010 ali sam lezala na uroloskoj klinici jos 4 dana i sve simptome sam imala kao jasmina i to je normalno jer su i njoj verovatno stavili jj sondu koja iritira i ja sam cak mokrila krv 3 nedelje pa sam insistirala da mi izvade posto nije prvi put da je imam. Sad mi je extra mada moram za koji dan ici na pcnl zahvat i ne bojim se jer jedva cekam da se resim kamencina u oba bubrega. Ovim putem se zahvaljujem prof. Dr. Petronic milenkovic jer je zena koja mi je pomogla da se suocim sa bolescu i objasnila da sam jednostavno sklona kamenju i da cu za koju godinu imati isti problem, ali sta je ti je zelim uzivati bez bolova makar u pauzi izmedju novog nastanka kamenja. Isto tako i sestrama uroloske klinike u bg koje su carice posebno drugi sprat prvo odeljenje. . . . . . . . . . . . . . .