Na analizi krvi i mokrace nadjen mi je uvecan kreatinin 116umol/l i u sedimentu urina dosta kristala mokracne kiseline. Ostali rezultati krvi i urina dobri. Od ostalih tegoba imam povisen gornji krvni pritisak 160-170, i cesce mokrenje bez prisustva tegoba. Sta mi preporucujete od terapije i eventualno daljih pretrtaga. Smem li se i dalje baviti sportom. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #49485

    • krstic vladan 10. 03. 2011.

      Imam uvecan kreatinin, urea je u granicama. Kreatinin mi je 122. Uvecan mi je donji i gornji pritisak na 105 sa 155 opd lekova koristim concor od 5 mg i lorista od 50 mg. Da li uvecan pritisak moze da bude posledica loseg rada bubrega i da li je uvecana vrednost kreatinina na 122 alarmantna? Sta mi savetujete?