Pre par dana mi je receno da imam kamen u bubregu. Zanima me kakva je procedura lecenja i da li se to ikako leci? Da li trebam da se pridrzavam neke odredjene ishrane ili? Hvala unapred za sve informacije koje mi mogu pomoci.

    Odgovoreno: 11. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Sve zavisi od toga gde je lokalizova, koje je veličine i da li pravi smetnje u oticanju mokraće. Ako je sve uredu potrebne su samo kontrole eho bubrega i analiza, a u medjuvremenu uzimati veće količine tečnosti, možda tabl. Rowatinwx2x1, banjske vode (prolom, vrnjci itd) . Ako ima pproblema infekkcije, zastoj, onda se javite urologu.