pronasli su mi u urinu eserihija koli.Kazu da je mnogo uporna bakterija. Prvi simptomi su mi bili jaki bolovi u bubregu. Kazite mi kako se moze ova bakterija ukloniti

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Infekcija mokraćnih puteva  izazvana E.coli je najčešća infekcija. Ukoliko je to prva infekcija i ako ne postoji razlog za njeno ponavljanje (kamen, stenoza, uvećana prostata kod muškaraca i drugo) uobičajenim lekovima, dovoljno dugom terapijom (2-3 nedelje) i kasnije preventivnim postupcima ova infekcija se može trajno izlečiti. Kod žena je to malo teže.