Postovani: od svoje 4. Godine bolujem od kortikosenzitizivnog-relapsirajuceg glomerulonephritisa mc sa nefrotskim sindromom, koji je dao dobar terapijski odgovor na steroidnu terapiju ali pri pokusaju smanjenja doze steroida dolazilo bi do relapsa bolesti. Od avgusta 2006 god. U terapiju je uveden ciklosporin (sandimmun neoral) . A pre mesec dana radio sam biopsiju bubrega gde mi je ukljucen celcept, pijem isto i pronizon od 4. God. Interesujeme vase misljenje, i da li je ova bolest izleciva unapred hvala.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Pomenuta forma glomerulonefritisa ide sa fazama pogoršanja i poboljšanja, a poboljšanja nastaju pšod destvom terapije. Terpaija koju koristite je odlična i treba nastaviti sa tom terapijom i redovno se kontrolisati kod nadležnog nefrologa. Inače bolest je hronična, koja ide sa fazama pogoršanja i poboljšanja i teško je reći da je izlečiva, to je ipak hronična bolest.