Pozdrav, molim vas da mi podignete samopouzdanje i date odgovro na sledece pitanje. Vec mesecima u nazad mi se s vremena na vreme pojavljuje krv u mokraci, u pocetku kada se pojavljivala uradio sam sve moguce analize i na kraju se ispostavilo da imam kamen u levom od 7mm a u desnom od 8mm, dr mi je rekao da samo pijem vodu i uzivam. . . Medjutim s vremena na vreme meni se javlja bol u slabinama, s desne strane. I ponekad mi bude malo krvava mokraca. Da li mislite da mogu ostetiti bubreg tako, jer ne znam sta da radim, mnogo me to sve cini nervoznim, pokusavam da povezem da mi se to nekada desi posle obilne vecere, slavlja itd. A nekada me malko boli iz cista mira. Molim vas za pomoc i savet!!! Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pojava krvi umokraći, povremeno, kada postoji kamen u oba bubrega je česta pojava, a razlog pojavi krvi u mokraći može biti i pesak u mokraći. Ukoliko se to često javlja javite se urologu, koji će videti šta dalje treba raditi. U svakom slučaju možete biti spokojni, prov eravajte povremeno pregled mokraće i ultrazvučni pregled bubrega, pa ako kamenčići rastu urolog će predložiiti neke druge mere. Ukoliko nemate česte infekcije mokraćnih puteva i ako su ureja i kreatinin u krvi normalni možete biti sasvim spokojni uz gore navedene kontrole.