Moja drugarica ima kamen velichine 5 mm u desnom bebregu i pesak u levom. Desni bubreg je chesto boli. Kamen se otprilike nalazi u gornjem delu medule bubrega oko bubrezhnih telashca. Koliko je to opasno? Da li ce porasti? Kako ga odstraniti?

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Kamen navedene velićine ne treba odstranjivati. Treba radiiti ultrazvučni pregled bubrega na 2-3 meseca (kod istog doktora i na istom aparatu) , pa ako raste i ako pravi smetnje pri oticanju mokraće, treba se javiti urologu. Od lekova se može koristiti rowatinex 3x1, uz dota tečnosti.