Pre oko godinu dana, mojoj majci su izvrsena mnoga snimanja bubrega, m. Kanala i besike. Sve je bilo u redu sem kamena u desnom bubregu velicine 17mm. Od pre mesec dana ima bolove u predelu besike i nalaz urina sa masom svezih eritrocita, dosta leukocita i proteini 1. Urinokultura je uredu. Zanima me vase misljenje da li je moguc uzrok problema kamen u bubregu i sta savetujete dalje? Hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Potpuno je moguće da je kammen u desnom bubregu uzrok tegoba i nalaza koje vaša majka ima. Morate ponoviti ispitivanja, pre svega eho bubrega, pa ako kamen raste, pravi smetnje u oticanju mokraće itd, onda preduzeti i odgovarajuće terapijske postupke. Predložio bih rowatinex tabl. 3x1, uz dosta tečnosti.