Pre 20 god. Radjena pieloplastika levog bubrega i on radi sa umanjenim kapacitetom. Pre dve godine izvadjen desni bubreg. Posle toga se na osnovu rezultata registruje pocetna bubrezna slabost. Na zadnjoj kontroli dr, napisao th. Higijensko dijetetski rezim. Molim vas objasnite mi sta to znaci. Hvala

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Početna bubrežna slabost jedinog, preostalog levog bubrega zanči slabljenje njegove funkcije, što se manifestuje porasto ureje i kreatinina u krvi. To zahteva redovne nefrološke kotrole, uz odgovarajuće lečenje, koje podrazumeva i hiigijeno dijetetski režim, ali treba lečiti neke druge bolesti ako ih ima (povišen krvi pritisak, šećernu bolest itd.)