Postovani doktore, Molim Vas da mi kazete da li je kod dijagnoze Hydronephrosis 1.dex.incip. susp. neophodna operacija,i da mi opisete proces iste! Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 11. 04. 2007.
    • Kod postojanja početne hidronefroze desnog bubrega operacija nije potrebna.Neophodno je najpre svim nefrološkim metodama utvrditi da li ona zaista postoji,pa onda da se otkrije koji je uzrok doveo do nje i da se po svaku cenu taj uzrok otkloni.Takođe je neophodno redovno praćenje i tek ako ugrožava funkciju bubrega,onda se razmišlja o hirurškom lečenju(eventualno postavljanje nefrostome ili nesto drugo).