Imam 30 godina U proteklih mesec dana osecam veliki zamor pospanost iznemoglost.Imam i visoki pritisak koji ide do 140sa 100 ali ga dosta tesko podnosim.Biohemijske analize su u granicama normale,snimak srca je u redu,snimak kicme takodje.Urin je u redu ali je meni sve losije osecam bolove i iznemoglost u misicijma i kostima. Na ultra zvuku bubrega se pojavljuje pesak.Rodila sam dete sa teskom anomalijom urinarnog trakta gde je doslo do otkazivanja bubrega deteta i drugih posledica iako je trudnoca bila uredna. Da li je moguce neko oboljenje kod mene od ranije koje se sad manifestuje i da li je moguce otkazivanje bubrega bez nekih opstih vidljivih simptoma. Trenutno imam bolove u bubrezima i temperaturu konstantno 37sa2 i i munitet mi je naglo opao.

    Odgovoreno: 11. 04. 2007.
    • Ukoliko su laboratorijske analize(krvna slika,mokraća,ureja i kreatinin u krvi) u fiziološkim granicama,a ultrazvučni pregled bubrega normalan,Vaši bubrezi su zdravi i otkazivanje bubrega sigurno nemate.Bolovi u slabinama mogu poticati i od strane bubrega(npr. pesak u bubrezima koji Vam je otkriven ultrazvučnim pregledom),ali mogu poticati i od strane drugih struktura(kičma,mišići itd). Razlog za temperaturu do 37,2 stepena moraju doktori potražiti i od strane drugih organa,uključujući i detaljnije ispitivanje bubrega.