Sta znaci to da oba bubrega su normalne velicine pravilnih kontura, ocuvane kortikomedularne granice i normalnog odnosa parenhimpca, koji su bez fokalnih odnosno difuznih promena, kako parenhima, tako niti pca osim prikaza hipertroficne bertinijeve kolumne u podrucju srednjeg trecine levog bubrega promera 32 mm. Ovo je utvrdjeno ultrazvukom.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ultzrazvučni nalaz koji ste opisali ne zanči ništa ozbiljno i može se reći da je nalaz normalan. Ako imate neke tegobe od strane bubrega moraju se znati koje su i uraditi i druge analze krvi i pre svega mokraće pa da se kaže nešto detaljnije. Izolovan nalaz bilo koje metode ne dozvoljava zaključek i davanje mišljena o čemu se radi ili eventualno o kojoj bolesti bubrega.