Postovani doktore, zelim samo ukratko da vas pitam, na iuv snimanju levi bubreg ne luci ni malo, snimanje je cetiri puta ponavljano i vidi se kamen od 8 mm u tom bubregu, dali je moguce da je taj kamen zaustavio bubreg i dali otklanjanjem tog kamena bubreg moze da nastavi sa radom, inace na uz se ne vide ostecenja, normalne su velicine i ocuvanog parenhina i levi i desni bubreg. Vrednosti urea 5, 2 i kreatinin 131. Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Ako želite da sznate tačnu funkciju levog bubrega morate uraditi dinamsku i statičku scintigarfiju bubrega, sa tačnim odredjivanjem funkcijee svakog bubrega ponaosob u i tek onda se možezaključiiti da li levi bubreg radi i koliko radi. . Mislim da je malo verovatno da kamen od 8 mm može zaustaviti rad bubrega, a da pri tom nije opisana eventualna hiudronefroza tog bubrega.