Postovanje. Imam problem sa bubrecima. Pre deset godina bio sam u vma-beograd na bombardovanje kamena u bubreku na levom stranu i to deset puta u toku 3 meseca gde sam izbacio te kamene preko mokrace, od tada levi bubrek funksionira samo 15% na bazi analize/scintigrafia/ pre 10 dana. Imam kamene i na desnom stranu bubreka 3 komada po 1cm. /po analizu bubrek funksionira 85% . Moje pitanje je kako je vase misljenje da idem na bombardovanje, operaciju ili imate vi gospodine drugu opciju. Cuo sam da u posledne vreme izasao jedan novi proizvod za bombardovanje kamena preko mokracgog kanala direktno u bubrek. Da li ima kod vas takav aparat posto sam mnogo zainteresovan za to sto berze to bolje. Pozdrav.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Ako je fun kcija desnog bubrega 85% , iako ima tri kamena ne treba ih razbijati", osim ako ne prave smetnje u oticanju mokraće, o čemu će odlučiiti urolog nakon intravenske pijelorafijej. Levi bubreg radi sa 15% i on je skoro afuncionalan, tako da u njemu i netreba raditi "bombardovanje" kamena. Redovno se kontrolišite kod urologa i kod nefrologa, eho bubrega, mokraću, ureju i kreatinin.