Šta je disbalans elektrolita, kada se povećava kalijum, a smanjuje natrijum, šta izaziva pomenuti disbalans elektrolita i kako se može regulisati? Dali se pomenuti disbalans elektrolita yove bisfanger?

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Poremećaj metabolizma natrijuma i klijuma mogu izazvati mnoge bolest, pa i bolesti bubrega, a posebno one koje dovode do hronične bubrežne slabosti. Ako imatre ove poremećaje morate se javiti nefrologu koji će sve to ispitati i reći vam tačno o čemu se radi i kako se leči.