Dugo vodim bitku sa mojim lekarom zbog loših nalaza urina, stalno imam svezih eretrocita i pozitivan albumen u mokraći, ciste u oba bubrega, levi bubreg ne puni čašice do kraja, to je neko oštećenje kako kaze lekar. Nikada mi nije dao ništa od terapije, osim kad imam jaku upalu bešike, pečenje, često mokrenje i jake bolove. Tada primim infuziju antibiotik i tako godinama. Ps. Urinokultura je uvek dobra. Šta bi trebala uraditi od ispitivanja kako bi sačuvala bubrege. Veliko hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Morate se javiiti najbližem nefrologu i urologu u unekom od kliničkih centara. Koji će uraditi dopunska ispitivanja i odrediti terapiju. Pomenuti nalaz u pismu ukazuje na učestale infekcije mokraćnih puteva, za koje se iz pisma ne može videti uzrok, a koje vremenom mogu oštetiti i funkciju bubrega. Ta infekcija je po svoj prilici već hronična, možda je u pitanju i pijelonefritis hronični.