Postovani doktore kosticu, prije par nedjelja sam krenuo sam peritonejskom dijalizom ali sam mnogo otekao i sada su mi doktori rekli da cu vjerovatno morati preci na hemdijalizu. Zanima me koliko je stetnija hemodijaliza i kada budem odradio transplataciju za nekih godinu dana koliko cu posle toga moci da se bavim fizickim aktivnostima? (da radim, da dizem teret) unaprijed zahvalan, dusan.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Periitonealna dijaliza je dobrametoda lečenja terminalne bubrežne insufiivcijencije, a ako imate ootoke koji se ne mogu rešeiti peritonelnom dijalizom, predjite privremeno na hemodijalizu, dok se ne skinu optoci, pa nastavite sa peritonelnom dijalizom. Mislim da je ona komfornija za pacijenta. . Inače ni jedna metoda, hemo i peritonealna nisu štetne ili su podjednako štetne za transplantaciju. Kad se radi transsplantacija, ako je uspešna, možete, uz terapiju živeti normalno i raditi normalno.