PROF.DR.KOSTIC JA BIH VAS MOLILA DA MI ODGOVORITE STO JE NAJDOBRO KOD  KAMENA U BUBREGA DA SE PREDUZME?  RADI SE O MOM SUPRUGU KOJEM SU NASLI KAMEN U DESNOM BUBREGU,MEDJUTIM ON  IMA UCESTALE BOLOVE A NISU MU NA KLINICI NAPISALI TERAPIJU,OSVEN  BARALGINA I PALIN CAP.I SAVET DA SE KRECE I DA PIJE PIVA.UKOLIKO IMATE  SAVET MI BI GA JAKO RADO PRIHVATILI I BILI BI VAM JAKO ZAHVALNI .POZDRAV

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    •  Kamen u bubregu moze biti ozbiljan problem. Niste opisali detaljnije  ultrazvucni nalaz/gde se nalazi tacno kamen, da li pravi smetnje u  oticanju mokrace itd. Ukoliko ovih poremecaja nema terapija nije potrebna,  ali je neophodno redovno pracenje od strane nefrologa, posto su moguce  ceste infekcije, krvarenja, bolovi itd. Nekada se predlaze primena leka  Rowatinexa koji moze usporiti uvecanje kamena ili nastajanje novih, ali  postojeci se lekovima ne moze otkloniti.  Ukoliko pravi ozbiljnije smetnje, pre svega teske i ceste infekcije i  zastoj u oticanju mokrace, mora se konsultovati i urolog i eventualno  planirati razbijanje kamena ili operacija