Dobar dan!  Zanima me u kom smeru bi trebalo da obavljam dalja ispitivanja s obzirom  na sledece rezultate urina:  Izgled urina:sluzavo zamucen  leukociti:5-6  epitelne celije:malo  bakterije:dosta  kreatinin;100  urea:6.3  Majka mi je bolovala i umrla od uremije,tako da imam veliki strah od  bolesti bubrega,pa bih vam bila jako zahvalna na odgovoru.  Unapred hvala,

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    •  Ovi nalazi, koje ste naveli u pismu pokazuju da je funkcija bubrega  normalna i da postoji infekcija mokracnih puteva.  Neophodno je da se javite nefrologu koji ce uraditi detaljna ispitivanja  /ultrazvucni pregled bubrega,eventualno intravensku pijelografiju,  dinamsku scintigrafiju itd/ , tim pre sto imate pozitivnu porodicnu  anamnezu. Ukoliko su svi nalazi normalni, potrebno je da se i redovno, 1  do 2 puta godisnje javljate nefrologu.