dobar dan.mojoj mami su ustanovili cistu na bubregu.iako su joj rekli da  nije nista to opasno interesuje me kako se to manifestuje?ona nema neke  preterane bolove.hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    •  Solitarna cista na bubregu ne predstavlja ozbiljan problem i najcesce se  otkriva slucajno, pri ultrayvucnom pregledu bubrega iz nekih drugih  rayloga. Takva cista je stecena, javlja se cesce kod starijih ljudi i ne  daje nikakve tegobe. Terapija se ne preporucuje. Jedino je poyeljno  pracenje ultrayvucnim pregledom pa ako raste i pravi probleme (zastoj,  infekcije, krvarenje), cista se punktira i sklerozira.