Bila sam na lekarskom pregledu gde mi je postavljena dijagnoza struma nodosa gl,. Thyreoidee t3 1. 8 t4 98. 0 i tsh 1. 15. Druga dijagnoza se tice bubrega a tice se levog bubrega, koji me konstatno boli glasi; vide se anehogene ptomene koje mogu odgovarati prosirenim kaliksima ili peripijelicnim cistama. Pitanje glasi da li zbog ovog imam probleme sa pritiskom koji varira? A trece lipidi su mi uvecani sta trebam raditi. . . ? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Promene koje ste opisali, a koje su otkrivene ultrazvukom, skoro sigurno ne mogu uticati na varijaciujem u krvnom ppritisku, pogotovu ako je funkccija bubrega normalna. Što se tiče povišenih lipidau krvi, treba vooditi računa o ishrani (masno, slano izbacit) , pa ako nema efekta uzeti lekove za smanjenje lipida u krvi-ima ih dosta na tržištu: simvor, phenolip. Crestor, vasilip, lipanor i dr.
      c