Postovan doktore, imam pitawe za moju mamu. Moja mama ima dijagnozu affunctio renis l. Sin. Calculus ureteris pars upl. Sin. To je njena poslednja postavena dijagnoza. Pocela je imati problema sa bubregom nakon poradzaja njene druge cerke 1991 god. Ottada njen lev bubreg poceo se smanjivati. Pre nekoliko godina pojavilo se kamen u taj levi bubreg. Sada doktore kazu da zbog kamena njen bubreg koj radi sa 2 posto, mora biti otstranjen sa operacijom. Molim za vase mislenje. . Postoi li mogucnost da sekamen izbaci bez operacije. . Blagodaram od srce. Golem pozdrav

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      B ubreg kojifunkcioniše sa svega 2% , pogotovu ako pravi probleme (krvrenje, bbolovi, infekcija) sasvim sigurno treba odstraniti hiruški-urološki, pošto on zaista nema nikakvu funkciju u organizmu. Pogotovu ne treba razmišljati ako je funkcija drugog bubrega očuvana. Sa jednim, ali zdravim bubregom se može najnormalnije živeti. Samo vadjenje kamena neće ništa pomoći, naprotiv, badava će se operisati.