Poštovani profesore, molim vas šaljem vam rezultate, a vi me posavetujte. 24 časovni urin zapremina1960, proteini0, 54, natrijum183, kalijum48, hlor216, kalcijum2, 68, fosfor13, 7urea107, kreatinin3002, klirens uree8, 61, klirens kreatinina22, 4, s-urea14, 25, s-kreatinin175, 7. Imam ugradjenu fistulu. Kako bih mogao ishranom da poboljšam rezultate da nebi odmah išao na dijalizu, ili već vaš predlog. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Iz vašeg pisma se vidi da je s-kreatinin l75, 7. A klirens kreatinin 22, 4 i da imate urajdjenu a-vfistulu. Rezultati se baš ne uklapaju, ili nije tačna vrednosts-kreatinina ili klirensa kreatinina. Vervatno da je tačan klirens, pošto već imate fistulu uradjenu, što mogu samo da pretpostavim. Što se ishrane tiče savetuje se hipoproteinska ishrana, sa manje belančevina životinjskog porekla za oko 1/3 (meso, mleko, jaja, sir itd.) .