Postovani doktore zeljela bih da mo odgovorite na pitanje koje me muci godinama, treca vec godina kako osjetim bolove leda, kicme, oduzimanja noge preznojavanje 20 minuta i trbusni bolovi, isla sam doktorima rekli su mi svi su nalazi odlicni ali ja imam simptome i ne znam sta bi to moglo da bude, dali su to bubrezi i sta je najbolje da se to smiri i prestanu bolovi. Nekada pijem protiv bubreznih bolova caj ali ne pomaze, uvin sam probala nista. Bolovi se vecinom javljaju ako jedem nesto slatko ili ljuto to sam primljetila. Strahijem dali su tu bubrezi u pitanju i prehlada i dali to moze da bude razlog da utice na trudnocu, molim vas ako mi mozete da odgovorite sto prije. Lijep pozdrav!

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Iz pisma i tegoba koje ste naveli u pismu, može se zaključiti da se najverovatnije ne radi o oboljenjima bubrega iako ništa ne navodite od nalaza koji su, kako ste naveli učinjeni. Ako tegobe potiču posle odredjene vrse hrane (ljuto) , verovatnije je da su tegobe od strane digestivnog trakta (debeli crevo možda) , pa je neophodno da se javite i gastroenterolgu. Ukoliko niste detaljno, isspitali kičmeni stub treba i to uraditi. Takodje, ako niste sve uradili što se bubrega tiče (pregled mokraće, ultrazvuk itd) uradite i to i videće vaš lekar dali su tegobe od strane bubrega, pa shodno tome da li to može da utiče i na trudnoću.