Postovani profesore, hvala na odgovoru u vezi pitanja za razlicitu velicinu bubrega. Uradjene su biohemijske analize- urea 4,4,kreatini 48, eritrociti 30-40, leukociti 5-6, epitelne celije-retke, bakterije-malo, soli malo-ima sluzi, proteini 2, bilirubin 0, urinbilinogen 0, specif.tezina 1021, sedimentacija 2. Devojcica ima 11 godina, da li su ovi rezultati u redu? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Iz teksta se neke stvari ne mogu najjasnije videti, ali ako sam dobro razumeo u mokraći ima belančevina ++ i u sedimentu mokraće 30-40 Eritrocita. Ako sam dobro razumeo, sem ovih nalaza koje sam pomenuo, ostali nalazi su uredni. Prisustvo belančevina i krvi u mokraći, u navedenoj količini, zahteva neophodnu konsultavciju pedijatara ili pedijatrijkog nefrologa.