Dragi doktore, ja vec duze vrijeme cesto mokrim ali svi nalazi su u redu, nalaz urina zadnji je ERY 10, SG 1.015, UREA 4.85 mmol/l, CREA 60.8 mmol/l, Lkc 7.0, Erc 4.25, Da li ovi nalazi ukazuju na infekciju mokrcanih kanala? Hvala!

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Iz priloženih nalaza se ne može zaključiti da li postoji infekcija mokraćnih puteva. Funkcija bubrega je sasvim sigurno očuvana. Da biste videli da li postoji infekcija, kad imate navedene tegobe neophodno je u više dana uzastopno uraditi pregled mokraće, pa ako ima leukocita i bakterija u sedimentu mokraće, pojava nitrita i drugo, uz pomenute tegobe, može se reći da postoji infekciija mokraćnih puteva. Sa poštovanjem,