Postovani profesore, bila bih Vam vrlo zahvalna ukoliko biste mi mogli dati neki savjet u mojoj boli. Imam 32 godine i prije godinu i pol (u 10. mjesecu 2006) na sistematskom pregledu sam saznala da imam hidronefrozu lijevog bubrega. Do tada nikada nisam imala nikakvih problema sa bubrezima. Ustanovili su da zastoj stvara stenoza uretera. Prvo sam bila na endoskopskoj OP (endopijeltomija) kod prof. Trnskog u Vinogradskoj, a onda i na klasicnoj prosle godine u 4. mjesecu (ustanovljena je i aberantna zila, pa je radena Hayns-Anderson metoda), jer naravno prva OP nije uspjela. Nakon toga mi je bilo relativno dobro 6 mjeseci - dakle nije bilo bolova, ali je hidronefroza i dalje postojala, no od 30.10.2007. imam konstantne bolove. Predlozeno mi je ponovno stavljanje JJ katetera (imala sam ga oba puta nakon dvije OP) sto je urolog i ucinio 17.01.08. Nazalost i sa JJ kateterom mi nije bilo dobro, te je kateter izvaden nakon 6,5 tjedana (03.03.08.) Od tada mi je totalna katastrofa. Uopce ne mogu spavati od bolova i u potpunoj sam komi. Na UVZ opet hidronefroza i predlozeno je sada MSCT. Smatra se da je mozda i nesto drugo u pitanju. Moj otac (pedijatar, nefrolog) smatra da ocito moj ureter funkcionalno dobro ne radi (jer lijevi bubreg na cintigrafiji jos uvijek radi 48%), te kaze da cu ocito morati izvaditi taj zdravi bubreg zbog nefunkcionalnog uretera. Ja jednostavno ne mogu vjerovati da je to istina! Detaljniju povijest bolesti mogu Vam poslati u attachu! Najllepse se zahvaljujem na savjetu,

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Vaš problem je dosta kompleksan urološki problem. Međutim, ja smatram da nije i nerešiv. Hidronefroza bubraga uzrokovana stenozom uretera se može hirurški-urološki rešiti. Zato mislim da je neophodno konsultovati više urologa i obaviti pregled u nekoj od vrhunskih uroloških ustanova u našoj zemlji.