Postovani Dr Kostic, molim da mi odgovrite.Moje dete 7g. je u novembru operiasano na urologiji excisio paraureteralis bil. Reimplantatio ureteris bilateralis secundum Cohen.Drainage pre operacije je imao Diverticulume na oba uretera i Vur na levom III stepena, na desnom I-II. Sada je radjena kontrolna MUCG.pPotvrdjena je uspesnost operacije ,ali se na Levoj strani vidi Reflux II stepena, te je prepisana terapija bactrim 240mg uvece i alphapres 12 tbl uvece ( zbog besike).Do sada ga je pratio urolog. Povremeno ( posle operacije ) ima bol u levom podrebarju i tek par minuta kasnije shvati da mu se piski. Ineresujem da li je potrebno da ima pregled i pracenje nefrologa. Hvala

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Kod Vašeg deteta je neophodno redovno, postoperativno urološko praćenje na period koji urolog odredi. Posebno je važno na vreme otrkiti i pravovremeno i adekvatno lečiti urinarnu infekciju. Ukoliko urolog proceni, posebno ako se pojave patološki nalazi u krvi, poželjna je i konsultacija nefrologa.