Treba da radim ct sa iv kontrastom ali me vec drugi put vracaju zato sto im ne radi spric za iv kontrast a kazu da sa rucnim upumpavanjem kontrasta nisu pouzdani rezultaiti. Koliko je rizicno za bubreg ako su kreatinini malo povecani, posto mi je prosle godine izvaden desni bubreg zbog karcinoma. Posle operacije nisam imao nikakvu terapiju i nikakvih tegoba. Hvala

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Snimanje bilo kog organa sa kontastom, pa i bubrega, ako postoji bubrežna slabost, tj povećanje kreatinina u krvi, daje odredjeni rizik za pogoršanje funkkcije bubrega, pogotovu ako je to jedini bubreg. Prema tome može se uraditi samo ako postoji striktna indikacija, ako je neophondno snimanje, može se uuraditi, ali uz odredjenu pripremu, tj adekavtnu rehidaratciju pre svega.