Postovani, pisala sam vam vec ali nazalost nisam dobila odgovor na pitanje. Mom detetu je dijagnostikovana renalna glikozurija. Vise puta su mu nadjene vece kolicine secera u urinu pri normalnoj glikemiji. Zanima me da li to moze biti prolazno tj. Da li moze da iscezne? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Renalna glikozurija kod dece ukazuje na neki uridjeni metabolički poremećaj od strane bubrega, koji zbog nedostaka nekih enzima ne može sprečiti izlučivanje šećera bubrego, m pri normalnim vrednostima šećera u krvi, što zdrava funkkcija bubrega pre svega tubula to može učiniti. Zbog toga je neophodno da se javite pedijatrijskom nefrologu i pedijatrijskom endokrinologu, koji će učiniiti dodatna ispitivanja i predložiti dalje mere lečenja i praćenja.