Postovani, molila bih vas da mi objasnite sledeci izvestaj ultrazvuka bubrega -oba bubrega ocuvanog parnhima, desni udvojenog kanalnog sistema. Sta znaci udvojenog kanalnog sistema? Veoma zahvalna. Jelena.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Udvojenost kanalnog sistema desnog bubrega je najverovatnije urodjena anomalija, koja uopšte ne daje tegobe i sasvim slučajno se otkriva, tako da ne treba da se brinete. Ipak potrebno je da se 1-2 puta godišnje kontrolišete kod nefrologa, eho bubrega i laboratorijske analite, pošto to nekada može davati česte infekcije i eventualno biti uzrok pojavi peska u buzbregu.