Zdravo imam problemi so bubrezi imam lezeno vo bolnica uste na 5 godini i imam promocano krv eve nemav 3 godini napad na bubreg se snimav pred 4 meseci i mi bese se u red imam pieno mnogu tecnosti uvin caj nekoi drugi caeve majka mi mi ima praveno nekoj lek na prirodna baza i imam pieno od tie tableti rowatineks i neznam dali sto kako 3 godini nemav problemi sega nekni pak dobiv napad i na eho se gledav vo dvata bugrega imam pak kamencinja ali mali bile pravev testovi za urinokultura sve je u red mokraca mi e ok jas cesto mokram bez razlika nekogas mi se desava da ne pijam ic nisto vo tekot na celiot den a idam mnogu u wc neznam stvarno sto moze da bide sega momentalno pijam i edni apcinja palin kazete mi sto da pravam za da gi iskaram tie kamencinja bezbolno bez caevi i veke da ne fakam zasto moj maticen lekar mi e rekol deka mojot organizam sam starva kamenja kako sto da napravam ve molam za pomos ne mi se zivee veke vaka pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Moj predlog je da se javiteurologu i nefrologu u kliniici za urologiju i nefrologiju, koji će detaljno ispitiati vaše probleme, uraditi ivp, analizu kamenčica i dr. I predoložiti dalje mere lečenja. Mislim da niste dovoljno ispitani, dijagnostikovani i lečeni, baremkako se iz pisma vidi. Dalje, kad god se javi recidiv infekcije, ona se mora ozbiljno, adekvatno i dovoljno dugo lečiiti, ali msigurno to nije palin.