Poštovani, u nalazu urina mi je pronadjena mali broj bakterije, , enterococcus species, , (5000 cfu/ml) . Piše i, , verovatna kontaminacija, ,. Šta to konkretno znači s obzirom da sam razbijala kamen u bubregu tj dijagnoza je n30. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Pomenuuti broj klica u urinu je najčešće kontaminacija mokraće, tj mokraća za urinokulturu nije sterilno uzeta i na zahteva terapiju. Ali pošto ste vi 2razbijali" kamen treba da se redovno, jednom nedeljno kontrolišete, i to pregeledom urina kako se ne bi pojavila ozbiljnija i prava infekcija.