Postovani, imam 21. Godinu. U martu 2009 dijagostikovani su mi pesak u levom i kamenje u desnom bubregu. Nakon prvog napada, pocela sam sa rowatinexom i nofocinom i stanje se smirilom. Medjutim, napadi su postali zaista cesti: mart, jun, avgust i 2 napada u septembru. U desnom bubregu, najveci kamen je oko 5mm i nalazi se u donjoj casici bubrega. Vec pola meseca osecam poteskoce prilikom mokrenja, tj. Konstantno punu besiku i teskoce da je ispraznim. S obzirom da je taj osecaj stalno prisutan, a bolovi veliki, kakvu mi terapiju preporucujete da ga izbacim? Dnevno unosim oko 4l tecnosti-prolom voda i cajevi, trenutno ne pijem lekove. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Iz pisma se ne vidi koje su sve dijagnostičke metode radjene, akli ako nisu sve odradjene pre svega ivp, treba te sve metode u dogovoru sa urologom ili nefrologom uradiiti, pa videti šta dalje. Mislim da vama veći problem predstavlja infekcija, koju mogu potencirati kamenčići2, i koju treba tačno utvrditi i adekvatno i dovoljno dugo lečeiti i tegobe će sigurno bar za neko vreme prestati. Ako kalkulusi predstavljaju probleme, ne postooji sredstvo ili sredstva (lekovi, vodeitd) koje će ih izbaciti, već se to mora, ako je neophodno odstraniti "razbijanjem"ili operacijom, ssto kod vas, barem iz pisma se vidi, nije slučaj, samo niste adekvatno lečeni. Javite se nefrologu u nekoj od klinika (niš, beograd) .