Postovani profesore imam policisticna oba bubrega nasledna bolest od oca radio sam stalno kontrole bilo je ok, ali u zadnje vreme imam povecan pritisak koji varira 140 - 100 nekad manje nekad i vise. Molio bih vas za savet i da li mogu doci kod vas na pregled. Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Policistična bolest bubrega je nasledna bolest bubrega i najčešće počinje povećanim pritiskom, kako ste i opisali, skoro knjiški ide boest. Neophodne su redovne kontrole laboratorijskih analiza (ureja, kreatinin, tj. Funkcija bubrega) i lečenje krvnog ppritiska, kako bi se na vreme otkrila pojava bubrežne slabosti, koja zahteva dalje svoje praćenje i lečenje. Inače bolest se nažalost ne može izlečiti, ali se ovim postupcima može usporiti propadanje bubrega i pojava bubrežne slabost. Možete se javiiti i meni na kontrolne preglede, ponedeljkom, klinika za nefrologiju k. C. U nišu.