Postovani doktore, zbog, pre bih rekla nelagode, nego bola, na desnoj strani u donjem delu abdomena, odlucila sam da uradim analizu krvi i urina. Rezultati su sledeci: (urea 8. 46) , mokr. Kiselina 253, ca 2. 29, p 1. 39, k 4. 2, na 139, kreatinin 73, holesterol 5. 24, trigliceridi 1. 04, fe 16. 7, sed 8, kks - (wbc 10. 1) , rbc 4. 55, hgb 125, hct 0. 395. Urin - boja, bistra zuta, ph 6, rel. Gust. 1025, jedino pozitivno su eritrociti 2-4 i leukociti 2-3. Radjena je i urinokultura, nema bakterija. Pre tri godine, tri meseca posle prvog porodjaja imala sam kamen u desnom bubregu 5x7mm, odvela me hitna, celu noc sam setala, pila prolom vodu i do ujutro izbacila kamen. Na kontrolnom uz nije bilo peska niti ostecenja na bubrezima. Isla sam kod nekoliko urologa i kod uglednog nefrologa, sve je bilo u redu, jedino mi je receno da mi je desni bubreg malo spusten, da sam mrsava (51kg, 165cm) i da ga spolja mogu lako napipati - dat mi je savet da se ugojim i ojacam misice trbusne duplje. Sada, sedam meseci, posle drugog porodjaja, ponovo imam tegobe u predelu desnog bubrega, a brine me i povecana urea. Zanima me vase misljenje? Jos bih pitala, da li imate neko objasnjenje, zasto mi se tegobe oba puta ispoljavaju u vreme laktacije, da li ima veze sa kolicinom unete vode? Zahvaljujem unapred

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko vam je rečeno da su učinjena ispitivanja u fiziološkim granicama od strane urologa i "uglednog" nefrologa ne sumnjam da je to tako, što pokazuje i činjenica da ste i drugu trudnoću izneli bez problema sa bubrezima, barem kako se iz pisma vidi. Moj savet vam je da se povremeno kontolišete kod nefrolga, 2-3 puta godišnje, da vodite računa oishrani i načinu života (prehlade) i ako se pojave neki problemi da se i leče. Mislim da ne treba da vas brine funkkcija bubrega i tegobe koje osećate.